Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları


Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

İade Şartları ve Kuralları

Satın almış olduğunuz ürünleri fatura tarihinden itibaren yedi gün içinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün orjinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasını, garanti belgesini ve iade nedeninizi belirten bir dilekçeyi göndermelisiniz.

İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (Örn: Kullanım esnasında vücutla birebir temas gerektiren ürünler, (kulaklık vb.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, lisanslı ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir. DVD, VCD, CD, kaset, taşınabilir bilgisayar, cep telefonu, sarf malzemeleri (toner, kartuş vb.), gibi ürünlerin iade alınabilmesi için ambalajının ve/veya koruma bandının kesinlikle açılmamış olması gerekmektedir.

Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir.

Teknik Servis Şartları 

Müşterinin Yükümlülükleri

Teknik servisimize gönderilen ürünler sadece kargo ve genel merkezimize müşteri tarafından şahsen ulaştırılmaktadır.Aksi takdirda dışardan satıcı firmanın her hangi alım yöntemi yoktur.Kargo ile gönderilen ürünler orijinal ambalajında gönderilmesi gerekmektedir.Orijinal ambalajında gönderilmeyen ürünlerde oluşabilecek hasarlar müsterinin sorumlulugunda olacaktır.Kargo ile teknik servise gönderilen ürünlerde kargo ücreti gönderici tarafından ödenmektedir. Aksi takdirde teknik servis kargoyu almamaktadır.Arızalı ürünü elden hususi olarak getiren müşteri ürün teslim alırken düzenlenen ”teknik servis tutanağı” imzası ile teslim edip ürünü teslim almaya geldiğinde de aynı tutanak ile işlem yapılacaktır.Tamiratı tamamlanan ürünler müşteriye kargolandığı takdirde ödemesi müşteriye ait olacak şekilde gönderilmektedir. Müşteri kargo ile teslim aldığı ürünü kontrol edip alacaktır.Servis tarafından tamir edilip kargo ile gönderilen ürünlerde kargo firmasından kaynaklanan hasar durumlarında satıcı sorumlu tutulmayacaktır.

Satıcının Yükümlülükleri

Satıcı teknik servise gelen veya getirilen tüm ürünlerde 'teknik servis tutanağı' doldurup müşteriye bir kopyasını vermek zorundadır. Satıcı servise girişi yapılan tüm ürünlerde müşteriye 15 iş günü içerisinde ürünün arızası, tamir ve yapılacak işcilik parça ücretini bildirmek zorundadır.Satıcı tamiratını yaptığı ürünleri müşteriye gelen kargo kolisi ile kargo yapacaktır.Garanti kapsamındaki ürünlerin tamiratı garanti koşulları kapsamında yapılacaktır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.